Policjanci pomogli bezdomnym - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policjanci pomogli bezdomnym

W ubiegłym tygodniu Policjanci z Komisariatu Policji w Darłowie pomogli dwóm bezdomnym, którzy znajdowali się w sytuacji zagrożenia życia.

W zeszłą środę funkcjonariusze Komisariatu Policji w Darłowie sierż Kamila Pietrzak i sierż. szt. Piotr Tomaszewski patrolując miasto udali się na teren ogródków działkowych. W jednej ze szklarni, pozbawionej części szyb. zauważyli bezdomnego mężczyznę, przykrytego jedynie ubraniami i kołdrami. Jego życie było zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Policjanci zaoferowali pomoc, jednak 62 – latek początkowo nie chciał z niej skorzystać. Po chwili po namowach został przewieziony do budynku socjalnego, gdzie uzyskał fachową pomoc.

Druga interwencja z udziałem tych samych funkcjonariuszy miała miejsce dzień później. Tym razem policjanci patrolowali darłowskie osiedla. W jednym z bloków, na klatce schodowej sierż. Kamila Pietrzak i sierż. szt. Piotr Tomaszewski ujawnili 59 – letniego bezdomnego. Nie chciał on skorzystać z dowiezienia do schroniska. Policjanci postanowili pomóc mężczyźnie w inny sposób. Z 59 – latkiem udali się na komisariat, gdzie podali mu ciepłe koce i zorganizowali ciepłe napoje. Mężczyzna nie chciał jednak skorzystać z dalszej pomocy.

W związku z tym, od kilku dni obserwuje się spadek temperatury Komenda Powiatowa Policji w Sławnie zwraca się do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach przebywania i gromadzenia się osób bezdomnych, potrzebujących pomocy, aby każdorazowo informowali dyżurnego Policji pod numerem telefonu 112.