Aktualości

Spotkanie z dziećmi w ramach działań " Bezpieczne Ferie"

Z uwagi na trwający okres ferii zimowych dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie kontynuują cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi. Funkcjonariusze w ramach programu „Bezpieczne Ferie” zwracają także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Spotkania dzielnicowych z dziećmi odbyły się w miejscowościach Święcianowo, Ostrowiec, Podgórki oraz Sulechowo. Ponadto policjanci wraz z funkcjonariuszami ze Straży Gminnej w Malechowie odwiedzili maluchy w Placówce Wsparcia Dziennego w miejscowości Laski.

Policjanci przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po ulicach, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Zwrócili także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w kontaktach z obcymi czy zagrożenia płynące z sieci.

W trakcie spotkań maluchy odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki, ucząc się w ten sposób podstawowych rzeczy o swoim bezpieczeństwie.

Odrobina zimy za oknem pozwoliła przypomnieć uczestnikom o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw na śniegu oraz zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.