Włamał się do pomieszczeń gospodarczych - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Włamał się do pomieszczeń gospodarczych

Prawie 500 metrów przewodów elektrycznych padło łupem młodego mieszkańca powiatu. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych ze sławieńskiej komendy. 28 - latek odpowie za popełnione przestępstwo, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

28 - latek działał w miniony poniedziałek pod osłoną nocy. Przestępczy proceder rozpoczął od wypchnięcia płyty zabezpieczającej okno i włamania się do pomieszczeń gospodarczych w jednej z miejscowości na terenie gminy Postomino. Jego łupem pały przewody elektryczne, które właściciel wycenił łącznie na kwotę 700 złotych.

Sprawcę przestępstwa w krótkim czasie wytypowali kryminalni ze sławieńskiej komendy, którzy pracowali nad sprawą. Funkcjonariusze zatrzymali 28 – latka i przewieźli go aresztu. W czasie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę obiektów stróże prawa zabezpieczyli zwoje miedziane. Zatrzymany przyznał się do winy i wyjaśnił policjantom, że przewody zdążył już wypalić dzień wcześniej, a odzyskany w ten sposób metal chciał sprzedać w skupie złomu. Usłyszał zarzut, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.