Aktualości

Zarzuty i areszt za kradzież i usiłowanie kradzieży samochodów

Na 3 miesiące do aresztu trafił 19 - latek, który ukradł dwa samochody, a trzeciego usiłował ukraść. Jego plany pokrzyżowali darłowscy kryminalni, którzy zatrzymali go kilka dni po zdarzeniu. Zarzuty usłyszał także jego 19 – letni kompan, który pomagał mu w tym procederze.

W miniony weekend dyżurny darłowskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że na terenie miasta doszło do kradzieży dwóch pojazdów i próbie kradzieży trzeciego. Kryminalni z Komisariatu Policji w Darłowie od razu zaczęli pracować nad sprawą i kilka dni po zdarzeniu ustalili, że związek z kradzieżami mogą mieć dwaj młodzi mieszkańcy miasta. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili mundurowi 19 – latkowie najpierw postanowili ukraść Nissana. jednak pojazdu nie udało im się odpalić. Nie tracąc czasu mężczyźni udali się na pobliską ulicę, gdzie stał zaparkowany inny Nissan. Tym razem auto udało się uruchomić, jednak podczas podróży samochód popsuł się, a wystraszeni mężczyźni porzucili auto i uciekli.

19 – latkowie nie poddawali się, tym razem ich łupem padła Mazda, którą ukryli w ustronnym miejscu.

W wyniku podjętych czynności służbowych policjanci odzyskali skradzione pojazdy. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów przyznając, że ich zamiarem była sprzedaż samochodu.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży pojazdów. Zgodnie z przepisami może im grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu jeden z 19 – latków, uprzednio karany za liczne kradzieże i włamania trafił na trzy miesiące do aresztu.