Policjanci wzięli udział w wakacyjnym festynie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policjanci wzięli udział w wakacyjnym festynie

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wzięli udział w festynie w Pękaninie. Dla funkcjonariuszy była to również doskonała okazja, aby porozmawiać z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa.

Sławieńscy policjanci wzięli udział w wiejsko - parafialnym festynie w miejscowości Pękanino.Mundurowi przybliżali uczestnikom festynu własną pracę. W trakcie festynu funkcjonariusze zachęcali również uczestników do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy mieszkaniec może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu poprzez przekazywanie policjantom informacji o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy lub zasygnalizować niepokojące zjawiska.

Mundurowi pokazywali także zainteresowanym osobom, jak działa mobilna aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy i szybki sposób można znaleźć informacje teleadresowe do wszystkich dzielnicowych oraz jednostek policyjnych.

Największą radość z pokazu miały oczywiście dzieci, które ustawiały się w długiej kolejce po to tylko, aby zrobić sobie zdjęcie ze sprzętem, wykorzystanym w codziennej służbie oraz wsiąść za kółko policyjnego radiowozu.