Aktualości

„Bezpieczne wakacje” - spotkanie z dziećmi i młodzieżą

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Darłowie, wzięli udział w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w półkolonii zorganizowanej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Dąbkach. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas trwających wakacji.

Z uwagi na trwające wakacje, darłowscy policjanci kontynuują działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci oraz młodzieży na terenie powiatu. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem wypoczynku nad wodą.

Jedno z takich spotkań przeprowadzone zostało w Dąbkach, w ramach odbywających się tam półkolonii zorganizowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego.. Tematem przewodnim było bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych przestrzeganie przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz bezpieczne korzystanie z internetu, a także bezpieczne poruszanie się po drogach.

W spotkaniu wzięli także udział funkcjonariusze z Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie i przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sławnie.