Potrącenie z narkotykami w tle - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Potrącenie z narkotykami w tle

Sławieńska drogówka dysponuje urządzeniami do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia narkotyków. Wykorzystywany w codziennej służbie Drager drug Test 5000 w ostatni weekend pozwolił ujawnić przypadek prowadzenia pod wpływem środków odurzających.

Doświadczenie i czujność nie zawiodły sławieńskich policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia drogowego. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że kierująca Audi podczas wyjazdu z jednej z posesji nie zachowała ostrożności i pojazdem uderzyła w przejeżdżającą rowerzystkę.

Kierująca została zbadana alkomatem, a urządzenie wykazało, że jest trzeźwa. W trakcie kontroli podejrzenia mundurowych wzbudziło jednak nerwowe zachowanie. 27 - latki. Policjanci poddali ją sprawdzeniu na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Urządzenie wskazało na obecność narkotyków – amfetaminy. W związku z powyższym od mieszkanki Sławna została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

 

Ponadto podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 27 - latki policjanci ujwanili prawie 2 gramy amfetaminy. Kierująca usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.