Uwaga grzybiarze! Bądźmy bezpieczni w lesie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Uwaga grzybiarze! Bądźmy bezpieczni w lesie

Darłowscy policjanci po kilkudziesięciu minutach poszukiwań, odnaleźli mężczyznę, który w Pęciszewku wybrał na grzybobranie i zgubił się w lesie. Na szczęście mężczyzna miał przy sobie telefon komórkowy. Został odnaleziony kilka kilometrów od miejsca zaginięcia.

Wczoraj, po godzinie 19.30 dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu w lesie mieszkańca Porzecza. Z relacji rodziny, wynikało, że mężczyzna około godziny 15.00 wybrał się na grzybobranie w rejonie miejscowości Pęciszewko.

Na miejsce niezwłocznie udali się darłowscy policjanci. Na szczęście mężczyzna miał przy sobie telefon komórkowy i w rozmowie telefonicznej poinformował, że wybrał się na grzyby i pomimo dobrej orientacji w terenie nie może znaleźć wyjścia z lasu. Dzięki temu, że grzybiarz opisał miejsce i drogę, którą się porusza policjantom szczęśliwie udało się go szybko odnaleźć.

Mieszkaniec Porzecza był w dobrej kondycji fizycznej i powiedział policjantom że musiał stracić orientację w terenie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i o swojej kondycji fizycznej. Nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę, późną porą, a będąc w większym gronie zwracajmy na siebie wzajemną uwagę, nie tracąc kontaktu wzrokowego. Nie pozwalajmy, aby do lasu sami wychodzili nasi bliscy, którzy ze względu na wiek czy choroby, mogą mieć trudności w bezpiecznym dotarciu do domu.

Zabierajmy ze sobą naładowane telefony komórkowe, które w razie trudności mogą pomóc w odnalezieniu osoby, która zgubiła się w lesie.