Aktualości

15- latek znalazł portfel z gotówką. Oddał go policji

Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom Andrzej Kamoda podziękował 15 - latkowi, który po znalezieniu portfela ze sporą gotówką, oddał znalezisko do rąk policjantów. Dzięki wzorowej postawie młodego mężczyzny, zguba wróciła do swojego właściciela.

Zachowanie 15 – letniego Dominika Zielińskiego przywraca wiarę w uczciwych ludzi. Ten młody mężczyzna, idąc jedną ze sławieńskich ulic znalazł portfel, w którym znajdowała się spora ilość gotówki. Nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby go zatrzymać. Zgubę przekazał Policji.

Za postawę godną podziękowania Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda osobiście podziękował 15 – latkowi. Jednocześnie wyraził uznanie za jego właściwą reakcję. Pokusa zawłaszczenia dla siebie znalezionych pieniędzy przez jakiegokolwiek człowieka jest ogromna, tym bardziej z uznaniem mówi się o młodych ludziach, którzy przez pryzmat znalezienia cudzej rzeczy myślą w tym momencie o jego właścicielu.

Oprócz słów podziękowań młody mężczyzna otrzymał upominki stanowiące niejako pamiątkę tego wydarzenia.

Taka postawa daje ogromną nadzieję i wiarę w drugiego człowieka, szczególnie w dobie ogólnego zobojętnienia i małej wrażliwości.

asp. Kinga Warczak