Aktualości

Tymczasowe areszty za posiadanie i wprowadzenie do obrotu narkotyków

Łącznie ponad 0,5 kg amfetaminy i prawie 180 gramów marihuany zabezpieczyli sławieńscy kryminalni. Dzięki ich wytężonej pracy w ciągu kilku dni zatrzymanych zostało czterech mężczyzn z terenu powiatu sławieńskiego. Decyzją sądu wszyscy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zajmujący się przestępczością narkotykową na początku maja zatrzymali 19 – latka, który w mieszkaniu posiadał sporą ilość środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli wówczas prawie 380 gramów amfetaminy. Młody mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Los zatrzymanego 19 – latka podzieliło trzech innych mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat. W ubiegłym tygodniu kryminalni wkroczyli do dwóch mieszkań na terenu powiatu sławieńskiego Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że przebywający tam mężczyźni mogą posiadać środki odurzające. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W wyniku prowadzonych czynności zabezpieczonych zostało łącznie prawie 164 gramów jasnego proszku i ponad 179 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.

W toku postępowania prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, dwóch pozostałych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu środków odurzających.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek policji i prokuratora skierowany został wniosek do Sądu o zastosowanie wobec trzech podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

 

 

asp. Kinga Warczak

  • narkotyki
    nark
  • narkotyki
    nark2
  • narkotyki
    nark3