Aktualości

Bezpieczny przejazd – wspólne działania sławieńskich dzielnicowych z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei realizowali działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”. Czuwali nad bezpieczeństwem i promowali właściwe zachowania w obrębie przejazdu kolejowego na ul. Gdańskiej. Mundurowi rozmawiali z kierującymi pojazdami, a także z pieszymi o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

W dniu dzisiejszym dzielnicowi sławieńskiej Komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei na strzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Gdańskiej w Sławnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Przejazd”. Celem cyklicznych działań jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Ponadto działania ukierunkowane są do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych oraz terenach kolejowych.

Funkcjonariusze w trakcie akcji prowadzili rozmowy instruktażowe z kierującymi pojazdami, a także z pieszymi dotyczące zagrożeń związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych. Napotkanym osobom przypominali o potencjalnym zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez tory kolejowe w miejscach do tego nie wyznaczonych, a także zwracali uwagę, że z rozpędzonym składem kolejowym zarówno pojazdy osobowe jak i ciężarowe nie mają większych szans.

asp. Kinga Warczak