Aktualości

Wzmożone kontrole sławieńskiej drogówki podczas ferii

Za nami kolejny tydzień ferii zimowych. Dla dzieci jest to czas odpoczynku i wjazdów na zimowy wypoczynek. Natomiast dla sławieńskich policjantów jest to czas wytężonej pracy. Policjanci z wydziału prewencji uczestniczą w zajęciach edukacyjnych z dziećmi. W trakcie zajęć, przekazują dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dokonywane są również kontrole dzikich lodowisk oraz miejsc wypoczynku dzieci. Wiele pracy ma też sławieńska drogówka, która czuwa w terenie nad bezpieczeństwem.

Czas zimowego odpoczynku wiąże się z wyjazdami dzieci i młodzieży na różnego rodzaju wycieczki i zimowiska. W związku z tym funkcjonariusze z sławieńskiej drogówki prowadzą kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. Zachęcamy również wszystkich rodziców i organizatorów wypoczynku, którzy mają wątpliwości co do stanu technicznego autokaru bądź też staniu trzeźwości kierowcy, by zgłaszali pojazdy do kontroli. Pamiętajmy, jeżeli policjanci wykryją nieprawidłowości, a pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu, to przewoźnik musi zapewnić inny bezpieczny transport.

Przypominamy, również o możliwości bezpłatnego sprawdzenia pojazdów przewożących nasze dzieci podczas ferii zimowych. Sprawdzenia takiego, można dokonać na trzech stacjach diagnostycznych naszego powiatu tj. w Darłowie na ul. Portowej , Sławno ul. Gdańska, Sławno ul. Dworcowa.

Nie ryzykujmy zdrowia i życia naszych dzieci!