Areszt i dozory dla sprawców włamania do bankomatu - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Areszt i dozory dla sprawców włamania do bankomatu

Policjanci z Darłowa zatrzymali trzech sprawców, którzy usiłowały włamać się do bankomatu. Główny „ pomysłodawca” tego zdarzenia został aresztowany, natomiast dwie pozostałe osoby trafiły pod policyjny dozór. Za to przestępstwo może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny Komisariatu Policji w Darłowie, otrzymał zgłoszenie od pracowników ochrony o włączeniu się alarmu w bankomacie mieszczącego się w Darłowie na ul. Wojska Polskiego.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili próbę włamania. Jak ustalili śledczy, sprawcy za pomocą łomu próbowali w nocy włamać się do bankomatu. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, uszkodzili jedynie obudowę, a pieniądze zostały nienaruszone.

Bezpośrednio po włamaniu policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali dwóch sprawców włamania tj. 29 -letnia kobietę oraz 33- latka.

W wyniku dalszych ustaleń policjanci z Darłowa wytypowali i zatrzymali trzeciego ze sprawców, którym okazał się być też 33- letni mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami Darłowa.

 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy trafił do prokuratury, gdzie sprawcom przedstawiono zarzut usiłowania włamania do bankomatu.

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie zadecydowała o zastosowaniu wobec dwójki podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Natomiast wobec trzeciego zatrzymanego, który był organizatorem całej „akcji”, Sąd zadecydował o trzy miesięcznym tymczasowym aresztowaniu.

Za popełnione przestępstwa grozić im może teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 

 

sierż. Agnieszka Łukaszek/AG

Pliki do pobrania

  • 3.13 MB