SŁAWIEŃSKI GANG WŁAMYWACZY ZATRZYMANY - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

SŁAWIEŃSKI GANG WŁAMYWACZY ZATRZYMANY

Sławieńscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich sprawców, którzy włamywali się do piwnic na terenie miasta Sławna. Dwóch 13- latków i 15-latek w finale odpowiedzą za trzydzieści włamań do pomieszczeń piwnicznych przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za popełnione przestępstwa grozi im umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym bądź ośrodku poprawczym.

Od polowy lutego br. policjanci otrzymywali od mieszkańców Sławna zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic, gdzie nieznani sprawcy dokonywali kradzieży mienia głównie w postaci elektronarzędzi. Intensywna praca funkcjonariuszy prewencji oraz kryminalnych pozwoliła ustalić, iż sprawcami są osoby nieletnie. Dwóch 13-latków oraz jeden 15-latek w nocy niszcząc kłódki oraz zabezpieczenia włamywali się do piwnic przy ulicy Matejki, Gdańskiej, Witosa oraz Powstańców Warszawskich.

 

W miniony weekend funkcjonariusze przesłuchali nieletnich sprawców czynów karalnych a następnie postępowanie zostanie przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Sławnie.

Sprawa nie jest jeszcze zamknięta, więc nie wykluczamy kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

 

st. sierż. Katarzyna Bogacz