Aktualności

Dzielnicowi spotkali się z uczniami w ramach działań „ Bezpieczne ferie”

Data publikacji 01.02.2023

Dbając o bezpieczeństwo dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zorganizowali cykl spotkań z uczniami. W ostatnim czasie przeprowadzili prelekcję w Szkole Podstawowej w Sławsku. Uczniom przypomnieli zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie zbliżającego się odpoczynku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie w ramach działań „ Bezpieczne Ferie 2023” cyklicznie spotykają się z uczniami szkół z terenu powiatu sławieńskiego. W ostatnim czasie dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sławsku.

W trakcie spotkania dzielnicowi przypomnieli dzieciom jak zachowywać się podczas ferii zimowych, aby były udane, a tym samym bezpieczne. Przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, podczas zabaw zimowych.

Mundurowi przestrzegali uczniów przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków. Przypomnieli o tym, że nie ma bezpiecznego lodu i przestrzegali przed zabawami na zamarzniętych stawach czy jeziorach. W trakcie rozmowy dzieci same podawały przykłady niebezpieczeństw, na jakie mogą być narażone.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony