Aktualności

Kierowca po narkotykach wiózł pasażera z narkotykami

Data publikacji 10.07.2024

Kłopoty czekają dwóch mieszkańców gminy Malechowo, zatrzymanych do kontroli drogowej przez mundurowych z Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy. Kierowca osobowego Rovera najpewniej był pod wpływem narkotyków, a pasażer miał je przy sobie. Dodatkowo mundurowi w trakcie przeszukania, w miejsca zamieszkania kierowcy znaleźli dwa zawiniątka - jedno z amfetaminą, drugie z marihuaną.

Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Smardzewo. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Roverem. Wówczas znajdujący się w pojeździe dwaj mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Badanie narkotesterem wykazało, że 39 – letni kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Przy 20 - letnim pasażerze mundurowi znaleźli zawiniątko z zawartością białego proszku, najpewniej amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sławieńskiej komendy.

To nie był jednak koniec. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 39 – latka mundurowi znaleźli dwa woreczki. Badania środków, które się w nich znajdowały, wykazały cechy marihuany i amfetaminy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających, grozi kara do 2 lat więzienia. Z kolei za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.


asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony