Aktualości

Uwaga na oszustów w internecie! Mieszkanka powiatu sławieńskiego straciła 4 tysiące złotych

Każdego roku przed świętami jesteśmy zaabsorbowani świątecznymi zakupami. Codzienne zapracowanie i obowiązki powodują, że przedświąteczne zakupy często zostawiamy na ostatnią chwilę. Oszczędzając czas, coraz więcej produktów kupujemy przez internet. Sklepy kuszą darmową dostawą z gwarancją otrzymania produktu przed świętami. Gorący okres przedświąteczny to doskonały czas dla internetowych oszustów i złodziei. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

W ubiegłym tygodniu mieszkanka powiatu sławieńskiego zgłosiła, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa w internecie. Na stronie aukcyjnej znalazła ogłoszenie o sprzedaży urządzenia wielofunkcyjnego po okazyjnej cenie. Wynikało z niego, że dzięki "świątecznej" promocji" miała zaoszczędzić prawie 1500 złotych. W rozmowie telefonicznej ze „sprzedającym” kobieta uzyskała informację, że aktualnie na sprzęt jest świetna promocja i warto go zakupić. Na wskazane przez oszusta konto wpłaciła wymaganą kwotę 4 tysięcy złotych, otrzymując wiadomość, że zamówienie jest w trakcie realizacji. Do dostawy jednak nie doszło. Kontakt ze sprzedającym się urwał. Jak można się domyślić, mieszkanka powiatu sławieńskiego nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Uważajmy na nieuczciwych sprzedawców, których nie brakuje w serwisach aukcyjnych i na portalach ogłoszeniowych. Osoby te w szybki i łatwy sposób osiągają zyski. Zawsze warto dokładnie weryfikować dane dotyczące sprzedawcy. Ostrożnie i z uwagą podchodźmy do różnego rodzaju "okazji" - jeżeli cena towaru znacząco różni się od tej rynkowej, to powinien być dla nas sygnał ostrzegawczy.

Pamiętajmy też aby nie „wchodzić” w żadne przesłane przez sprzedawcę linki, w ten sposób wiele osób udostępnia dane dostępowe do swoich kont sprawcom i niestety taka transakcja kończy się często dużymi stratami finansowymi.

asp. Kinga Warczak