Aktualości

Za nadmierną prędkość kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Niestosowanie się do ograniczeń prędkości, a także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to niestety nadal główne przyczyny wypadków drogowych. W ciągu dwóch dni policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy zatrzymali 3 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący stracili już swoje prawa jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany do kontroli 26 - letni kierowca Skody Fabia. Mieszkaniec Gdyni w miejscowości Bobrowiczki poruszał się z prędkością 103 km/h, czyli jechał aż o 53 km/h za szybko.

Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą był zatrzymany do kontroli drogowej następnego dnia mieszkaniec gminy Sławno. 36 - latek w miejscowości Boleszewo rozpędził swojego Volkswagena Caddy do 92 km/h.

A tego samego dnia godzinę później w tej samej miejscowości mocniej na pedał gazu nacisnęła 33 - letnia mieszkanka gminy Darłowo. Licznik jej Mitsubishi wskazał, że poruszała się ona o 43 km/h szybciej niż zezwalają na to obowiązujące przepisy.

Za złamanie przepisów ruchu drogowego kierujący zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów!

asp. Kinga Warczak