Aktualności

Święto Policji

Data publikacji 08.07.2019

Dzisiaj w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Sławnie odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Policji. Tegoroczne Święto Policji jest obchodzone w Polsce w sposób szczególny. Za nieco ponad dwa tygodnie przypada setna rocznica powstania Policji Państwowej powołanej ustawą w dniu 24 lipca 1919 roku.

Obchody Święta Policji w Sławnie odbyły się w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, przedstawiciele władz samorządowych, policjanci garnizonu zachodniopomorskiego i pomorskiego, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych współpracujących z policją, duchowieństwa oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji.

Głównym punktem gali były awanse. W tym roku na wyższe stopnie policyjne awansowano 42 policjantów, w tym 2 otrzymało swój awans przed terminem. Ponadto za wzorowe wykonywanie obowiązków pamiątkowe ryngrafy otrzymali wyróżnieni pracownicy policji.

W trakcie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, po wręczeniu aktów mianowania na wyższy stopień, pogratulował awansowanym, a wszystkim policjantom podziękował za trud codziennej służby.

Od władz samorządowych i instytucji współpracujących popłynęło wiele podziękowań za rzetelną, pełną poświęcenia służbę. Nie zabrakło również życzeń satysfakcji z wykonywanych zadań i wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda w swoim wystąpieniu opowiedział o historii powstania Policji. Serdecznie podziękował zaproszonym gościom za owocną współpracę, a także za wspieranie w różnych formach działań Policji. Podkreślił ważną rolę wzajemnej współpracy dla poprawy bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa.

Na zakończenie zaprezentowany został krótki film, w którym dzieci z Przedszkola „ Słoneczko” w Sławnie, własnymi słowami opowiedziały o zawodzie policjanta i z okazji Święta Policji złożyły od siebie życzenia.

Film przedszkole

Opis filmu: Film przedstawiający przedszkolaków składających życzenia z okazji święta policji.

Powrót na górę strony