aktualności
-
„Bezpieczna dzielnica – bezpieczne wakacje” – działania dzielnicowych ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku
W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym sławieńscy dzielnicowi wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku odbywającymi praktyki zawodowe prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczna dzielnica – bezpieczne wakacje”. Ich celem jest przypomnienie mieszkańcom oraz turystom o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz ograniczenie zagrożeń charakterystycznych dla sezonu letniego.
-
Przedstawiciele służb spotkali się w Dąbkach
Przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Sławnie insp. Pawłem Molis, Komendantem Komisariatu Policji w Darłowie podkom. Mateuszem Polcynem oraz Wójtem Gminy Darłowo Radosławem Głażewskim, spotkali się w Dąbkach, aby omówić przygotowania do sezonu letniego. Podczas posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego „Bezpieczne Wakacje 2026” omówiono najważniejsze zagrożenia oraz działania, które mają zapewnić mieszkańcom i turystom bezpieczny wypoczynek podczas wakacji.
-
Wojewódzkie działania „URD” z udziałem sławieńskich policjantów
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie włączyli się w wojewódzkie działania pod nazwą „Urządzenia Ruchu Drogowego”. Działania o charakterze prewencyjnym skierowane były do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz użytkowników urządzeń wspomagających ruch korzystających z tego typu pojazdów. Mundurowi chcieli zawrócić uwagę osób poruszających się na hulajnogach, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależny od nich.
-
Bez OC i badań technicznych, za to z sądowym zakazem
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – właśnie z takiego zarzutu w najbliższym czasie przed sądem tłumaczyć się będzie 35 – letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Mężczyzna jechał Renault Megane mając aktywny zakaz sądowy, a pojazd nie był ubezpieczony i nie posiadał badań technicznych.
-
Włamał się do altany, ukradł wkrętarkę, zjadł kiełbasę i...wypił piwo. Odpowie razem z kolegą
Policjanci z Komisariatu Policji w Darłowie zatrzymali dwóch 38 - letnich mężczyzn, którzy odpowiedzą za przestępstwa związane z włamaniem do altany znajdującej się na terenie ogródków działkowych w mieście. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z nich postanowił urządzić sobie wizytę, w trakcie której wyciągnął z lodówki kiełbasę i 8 puszek piwa. Wszystko skonsumował, po czym zabrał wkrętarkę i wyszedł. Skradziony sprzęt przekazał koledze, który zastawił go w lombardzie. Obaj usłyszeli już zarzuty.
-
„ Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – spotkanie z dzielnicowymi
Zbliżające się wakacje to czas wyczekiwany przez dzieci i młodzież. Aby letni wypoczynek był bezpieczny, sławieńscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie". Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Warszkowie, gdzie dzielnicowi omówili z uczniami najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnych wyjazdów.
-
Areszt dla 44 - latka za groźby karalne wobec pracowników sklepu. Działał w recydywie
Sąd Rejonowy w Sławnie, na wniosek prokuratora i policjantów, zastosował trzymiesięczny areszt wobec 44 - letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec pracowników sklepu oraz niestosowanie się do sądowego zakazu zbliżania. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Zaledwie 16 dni wcześniej opuścił zakład karny.
-
Areszt dla podejrzanej o serię przestępstw. 45 – latka usłyszała łącznie 7 zarzutów
Interwencja związana z włamaniem do budynku mieszkalnego doprowadziła śledczych do znacznie szerszego postępowania. W toku czynności policjanci powiązali 45 - letnią mieszkankę powiatu sławieńskiego z kilkoma innymi przestępstwami. Ostatecznie kobieta usłyszała siedem zarzutów. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane czyny grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
„Bezpieczne wakacje” – darłowscy dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Darłowie spotkali się z dziećmi w Przedszkolu nr 2 w Darłowie, gdzie przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które pomogą im bezpiecznie spędzić letni wypoczynek.
-
Kierowca Volvo ukarany w warunkach recydywy. Stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat
O 64 km/h za szybko w terenie zabudowanym jechał kierowca Volvo. Jak się okazało to drugie wykroczenie 41 – letniego mieszkańca gminy Darłowo w krótkim czasie. Zgodnie z nowymi przepisami kierujący został ukarany w warunkach „recydywy”. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny kwocie 4 000 złotych, 14 punktów karnych i zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.
-
Wyszedł z policyjnej celi, by po zaledwie kilkunastu minutach znowu do niej trafić
W minionym tygodniu do wytrzeźwienia zatrzymany został 20 – letni mieszkaniec powiatu bytowskiego. Następnego dnia opuścił policyjną komendę, jednak wolnością cieszył się zaledwie kilkanaście minut. Policjanci ze sławieńskiej komendy ponownie go zatrzymali po tym jak został ujęty przez przez pracownika ochrony podczas kradzieży. Jak ustalili śledczy, mężczyzna dopuścił się trzech kradzieży markowego alkoholu w sławieńskich marketach. Mimo, że pojedyncze zdarzenia kwalifikowały się jako wykroczenia, połączenie ich w czyn ciągły skutkowało przedstawieniem mu zarzutu przestępstwa.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
-
Policyjny dozór za uprawę konopi
29 - letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego odpowie za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Kryminalni z Komisariatu Policji w Darłowie zabezpieczyli osiem krzewów oraz sprzęt służący do ich uprawy. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.