Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły. Sławieńscy policjanci uczą bezpieczeństwa dzieci i kierowców

Data publikacji 06.09.2022

Od początku września sławieńscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Mundurowi czuwać będą nad prawidłowym ruchem pieszym i kołowym w rejonach szkół. Z kolei w szkołach przez cały wrzesień prowadzone będą spotkania z dziećmi.

Pierwsze dni roku szkolnego to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. Ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczynają się  wraz z początkiem każdego roku szkolnego.

Policjanci „drogówki” wraz z dzielnicowymi sławieńskiej komendy w ramach działań wyprzedzających sprawdzali tereny przy placówkach oświatowych, kontrolowali stan oznakowania przejść dla pieszych.  Funkcjonariusze pojawili się także w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie, gdzie z uczniami rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, rozdawali odblaski.

Funkcjonariusze zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkół. Zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe.

W ramach działań policjanci z najmłodszymi uczniami udali się również na przejście dla pieszych gdzie tłumaczyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony