Aktualności

Odpowiedzą za włamanie, kradzież i zniszczenie mienia

Data publikacji 21.11.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali nieletniego i trzech jego dorosłych wspólników, którzy włamali się do sklepu na terenie miasta. Ich łupem padły papierosy i alkohol o łącznej wartości około 2 tysięcy złotych. Dorośli, za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem, z kolei sprawą 16 – latka zajmie się Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.

Dyżurny sławieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do punktu handlowego na terenie miasta. Z ustaleń wynikało, że włamywacze uszkodzili drzwi wejściowe do sklepu, weszli do środka, po czym ukradli papierosy i alkohol a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony wycenił straty na około 2 tysięce złotych.

Do poszukiwania sprawców włamania od razu przystąpili sławieńscy kryminalni, którzy na podstawie posiadanych informacji i dokonanych ustaleń wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za włamanie. Funkcjonariusze w toku czynności operacyjnych ustalili, że sprawcami tego czynu czterej mieszkańcy miasta - 20 – latka, dwoje 18 – latków i 16 – latek. Jak się okazało nieletni wraz z dwiema pełnoletnimi koleżankami tej samej nocy dokonali również uszkodzenia drzwi wejściowych do jednego z mieszkań.

Zatrzymani przyznali się do popełnionych czynów. Dorosłym sprawcom zostały przedstawione zarzuty, za które przepisy przewidują karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego trafi do Sądu Rodzinnego, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony