Aktualności

Jechał o 83 km/h za dużo, przy ograniczeniu do 50 km/h

Data publikacji 29.12.2022

Policjanci Ogniwa Ruch Drogowego sławieńskiej komendy zatrzymali do kontroli 31 - letniego kierowcę Audi. Mieszkańcowi powiatu sławieńskiego najwyraźniej się spieszyło, bowiem pędził z prędkością 113 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Teraz będzie musiał zapłacić mandat już po dużo wyższej stawce, bowiem mundurowi ukarali go grzywną w wysokości 2 500 zł.

O tym, że mandaty za wybrane wykroczenia są znacznie wyższe, przekonał się 31 - letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który przekroczył prędkość aż o 83 km/h.

Policjanci ze sławieńskiej drogówki w miejscowości Kwasowo zatrzymali do kontroli Audi. Powodem kontroli była prędkość jego pojazdu, bowiem urządzenie do jej mierzenia wskazało policjantom wartość aż 133 km/h na drodze z ograniczeniem do 50 km/h. Policjanci skorzystali z nowego taryfikatora i ukarali 31 - latka mandatem w kwocie 2 500 złotych. Mężczyzna przekonał się, że pośpiech nie popłaca. Otrzymał również 15 punktów karnych, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy!!!

Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, oprócz wysokiego mandatu, musi się również liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony