Aktualności

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej, okazało się, że miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 04.01.2023

42 - letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Darłowie. Został zatrzymany po pościgu przez policjantów ze sławieńskiej drogówki. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swoje czyny po raz kolejny odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli oraz łamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy w Darłowie zauważyli motocyklistę, którego postanowili skontrolować. Funkcjonariusze dali kierowcy znak do zatrzymania. Motocyklista zignorował je, po czym zwiększył swoją prędkość. Policjanci podjęli za nim pościg włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący zaczął uciekać ulicami miasta. W czasie ucieczki wjechał na przejazd kolejowy nie stosując się do włączonej już sygnalizacji świetlnej, po czym chcąc wjechać na rondo uderzył w krawężnik i przewrócił się. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Okazał się nim 42 – letni mieszkaniec Darłowa. Szybko okazało się co było powodem jego zachowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że obowiązywał go dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Za kierowanie pojazdem jazdy pomimo wydanego przez funkcjonariusza polecenia zatrzymania pojazdu oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Kinga Warczak

 

Powrót na górę strony