Aktualności

Odpowie za włamanie do kościoła i kradzież sprzętu nagłaśniającego, oraz za zniszczenie dwóch motocykli

Data publikacji 04.01.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali 27 – letniego mieszkańca gminy Postomino, który dokonał zniszczenia dwóch motocykli. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest odpowiedzialny za włamanie do kościoła w Pieszczu, skąd dokonał kradzieży sprzętu nagłaśniającego. Mienie zostało odzyskane. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec grudnia dyżurny sławieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z kościołów na terenie gminy Postomino. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawca wszedł do wnętrza kościoła po uprzednim wybiciu szyby w oknie, a następnie dokonał kradzieży sprzętu nagłośniającego. Straty zostały wycenione na 7 tysięcy złotych. Następnejgo dnia po zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni o tym, że w tej samej miejscowości w nocy doszło do uszkodzenia dwóch motocykli. Pokrzywdzeni straty wycenili na ponad 3 tysiące złotych.

Sprawami zajęli się sławieńscy kryminalni. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej ustalili, że za oba zdarzenia odpowiedzialny jest 27 – letni mieszkaniec gminy Postomino. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia czynów.Sprzęt nagłaśniający został odzyskany. Sprawca ukrył go na pobliskim polu.

27 – latek za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Kinga Warczak

 

Powrót na górę strony