Aktualności

Podsumowanie policyjnych działań "Trzeźwość”

Data publikacji 09.01.2023

W dniu dzisiejszym od wczesnych godzin rannych prowadzone były w naszym mieście działania pn. „Trzeźwość”. W trakcie akcji policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie Sławna prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwość”. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

W trakcie akcji funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu skontrolowali prawie 400 kierowców. Podczas dzisiejszych dziań policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego na ul. I Pułku Ułanów ujawnili kierującego pojazdem marki SsangYong, który wcześniej pił alkohol. Badanie wykazało u 66 – letniego mieszkańca powiatu sławieńskiego prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za popełniony czyn mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafił do Sądu.

Kolejne tego typu działania będą cykliczne kontynuowane na terenie całego powiatu sławieńskiego.

Apelujemy, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.

Jeżeli widzimy, że nietrzeźwy chce kierować, by nie pozwólmy mu na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale i tych, których może spotkać na swojej drodze.

st. asp Kinga Warczak

Powrót na górę strony