Aktualności

Policjanci rozmawiali z uczniami o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej

Data publikacji 12.01.2023

Wraz z początkiem stycznia odbył się cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych, podczas których funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie omawiali tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjanci przedstawili zagrożenia, z jakimi może się spotkać młody człowiek oraz omawiali konsekwencje popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie.

Sławieńscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Warszkowie i Postominie. Podczas prelekcji funkcjonariusze przedstawiali zagrożenia z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie. Wśród poruszanej tematyki były między innymi zagrożenia związane z używaniem zakazanych prawem środków psychoaktywnych, a także niebezpieczeństwa związane z aktywnością w przestrzeni internetowej. Istotną częścią spotkania była właśnie cyberprzemoc. Uczniowie zostali  zapoznani z tematyką przemocy, hejtu i wyśmiewania innych w świecie wirtualnym  i rzeczywistym.
Funkcjonariusze omówili temat związany z odpowiedzialnością prawną nieletnich przypominając, że na młodych ludzi czeka wiele pokus, a nieprzemyślane zachowanie, które jednocześnie jest niezgodne z prawem, może skutkować poważnymi konsekwencjami rzutującymi na późniejsze życie.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli uczniom o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych na świeżym powietrzu.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony