Aktualności

Działania sławieńskich dzielnicowych z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei

Data publikacji 13.01.2023

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili kolejne działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Akcje sławieńskich policjantów i funkcjonariuszy SOK prowadzone są cyklicznie.

Sławieńscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei, w rejonach przejazdów kolejowych prowadzili działania dokonując analizy zagrożeń występujących w obrębie przejazdów. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie zarówno piesi jak i kierujący pojazdami bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, ponieważ charakteryzują się one bardzo tragicznymi skutkami.

Jednym z celów akcji było podniesienie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności przez kierujących i pieszych w rejonie przejazdów kolejowych oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie właściwych postaw.

Już sama obecność policjantów i funkcjonariuszy SOK w rejonie przejazdów, oddziaływała prewencyjnie na użytkowników dróg, którzy z dużą ostrożnością pokonywali te niebezpieczne miejsca.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony