Aktualności

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH – Dwóch nietrzeźwych kierowców w rękach policjantów

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 26 - latek w organizmie miał blisko 0,8 promila alkoholu, natomiast 30 - letni kierowca Volkswagena Transportera, jechał pojazdem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz nietrzeźwi kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

  Pomimo licznych apeli, niestety wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą prawo i za kierownicę wsiadają po spożyciu alkoholu. W ostatnim czasie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.
  Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednej z ulic Darłowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26 – letni obywatel Ukrainy, siedzący za kierownicą BMW miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.
  Drugi z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany przez policjantów w Sławnie Badanie alkomatem wykazało u 30 - letniego kierującego Volkswagenem Transporterem blisko promil alkoholu w organizmie.
  Obaj nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.

st. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony