Aktualności

Sławieńscy policjanci ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji kontrolują miejsca przebywania osób w trudnej sytuacji życiowej

Data publikacji 17.01.2024

Sławieńscy policjanci realizując działania pomocowe sprawdzają miejsca przebywania osób w trudnej sytuacji życiowej. Funkcjonariusze tłumaczą i namawiają do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu. W działaniach wspierani są przez słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku, którzy od niemal dwóch tygodni odbywają na terenie powiatu sławieńskiego praktyki zawodowe.

Zima nie odpuszcza. Niezależnie od wskazań słupka rtęci na termometrze, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie od niemal dwóch tygodni wspierani są przez słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku, patrolują ulice powiatu sławieńskiego nadzorując miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne.

Funkcjonariusze sprawdza nie tylko dworce kolejowe, pustostany, okolice mostów, ale również tereny zielone i nieużytki znajdujące się na terenie całego powiatu, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia. Wszystkim napotkanym osobom policjanci oferowali pomoc i wskazywali miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie.

Pamiętajmy, że nie tylko oni zagrożeni są ze względu na wychłodzenie organizmu. Naszej troski i pomocy wymagają również osoby starsze, samotne, a także mieszkające w trudnych warunkach bytowo-socjalnych szczególnie narażone na wychłodzenie, a nawet na zamarzniecie.

Apelujemy do wszystkich o przekazywanie informacji do najbliższej jednostki Policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożone zamarznięciem. Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ, można zasygnalizować potrzebną pomoc. W przypadku niskich temperatur nie trzeba wiele, by doszło do wychłodzenia.
Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony