Aktualności

Policjanci po służbie zatrzymali osoby poszukiwane

Data publikacji 05.03.2024

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sławnie i Komisariatu Policji w Darłowie na co dzień nie tylko realizują zadania służbowe zatrzymując sprawców przestępstw czy osoby poszukiwane, ale także w czasie wolnym w różnych miejscach powiatu sławieńskiego nie wahają się podejmować działań, zaskakując w ten sposób zatrzymywane osoby.

Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Ważne jest aby policjanci prowadzący działania dobrze znali osoby, których szukają, bo jak się okazuje, często mogą spotkać je w różnych miejscach i w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Tak było właśnie wczoraj, kiedy to policjant Wydziału Kryminalnego sławieńskiej komendy, podczas zakupów zauważył podczas osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz natychmiast rozpoczął obserwację mężczyzny jednocześnie powiadamiając swoich kolegów z wydziału, aby przyjechali go wspomóc. Po sprawdzeniu okazało się, że 27 - letni mężczyzna jest rzeczywiście poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie celem zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 30 dni. 27 – latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a stamtąd trafi za więzienne kraty.

O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, przekonał nas tego samego dnia inny policjant, pracujący na co dzień w Komisariacie Policji w Darłowie, dając tym samym świadectwo niezwykłej czujności. Będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic miasta zauważył mężczyznę, o którym wiedział, że jest poszukiwany. Policjant rozpoczął obserwację od razu informując o swoich przypuszczeniach kolegów służby patrolowej, którzy niezwłocznie przyjechali go wspomóc w działaniach. Mężczyzna podczas legitymowania przez policjantów początkowo nie chciał podać swoich danych osobowych, umyślnie wprowadzał w błąd funkcjonariuszy podejmujących czynności. Po chwili przekazał policjantom swój dowód osobisty, używając przy tym słów nieprzyzwoitych.

Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 29 - latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Sławnie celem ustalenia miejsca pobytu. Funkcjonariusze na miejscu wykonali z nim czynności. Z kolei na popełnione wykroczenia 29 – latek odpowie przed Sądem.

To nie pierwsza taka akcja policjantów, którzy udowodnili swoją postawą, że nawet w czasie wolnym są zaangażowani w służbę.

asp. szt. Kinga Warczak

 

Powrót na górę strony