Aktualności

Policjant po służbie zainteresował się starszym mężczyzną, który nie wiedział gdzie jest

Data publikacji 27.03.2024

Policjant, który na co dzień pełni służbę w Zespole Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie swoją postawą udowodnił, że nawet w czasie wolnym jest czujny i zaangażowany, a służbę pełni nie tylko w wyznaczonych godzinach. Policjant przy jednym ze sklepów zauważył starszego mężczyznę, który nie wiedział gdzie jest. Okazało się, że senior ma problemy z pamięcią. Policjanci otoczyli opieką starszego mężczyznę i bezpiecznie przewieźli go do miejsca zamieszkania.

Policjant z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób sławieńskiej komendy będąc w czasie wolnym od służby, przy jednym ze sklepów na terenie miasta zauważył starszego mężczyznę. Senior poinformował go, że nie wie gdzie jest, nie był w stanie również wskazać gdzie mieszka. W trakcie rozmowy z policjantem mężczyzna był zdezorientowany, wypowiadał się nielogicznie i nie była w stanie racjonalnie wytłumaczyć co robi w tym miejscu. Na szczęście okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie telefon komórkowy, jednak był on wyłączony. Po uruchomieniu okazało się, że potrzebny jest numer PIN, który senior na szczęście miał zapisany na kartce w etui. Gdy funkcjonariusz zadzwonił na ostatni numer, który do niego dzwonił, odebrała zaniepokojona żona mężczyzny przekazując, że mąż choruje i ma problemy z pamięcią i faktycznie wcześniej oddalił się z domu. Policjant powiadomił oficera dyżurnego, a po chwili na miejsce przyjechał patrol, któremu starszy mężczyzna został przekazany.

Po tej informacji policjanci bezpiecznie odwieźli 92 - latka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę rodzinie.

Dzięki czujności i zaangażowaniu funkcjonariusza wszystko szczęśliwie się skończyło.


Pamiętajmy, że choroba alzheimera czy innego rodzaju demencja starcza jest bardzo poważnym schorzeniem. Nie bądźmy obojętni, kiedy mijamy na ulicy starsze osoby sprawiające wrażenie zagubionych bądź nieadekwatnie ubranych do pogody i pomóżmy im. Jeśli na tę przypadłość cierpi ktoś z naszego najbliższego otoczenia warto zaopatrzyć taką osobę w kartkę z numerem telefonu, pod którym można skontaktować się z rodziną.

asp. szt. Kinga Warczak


 

Powrót na górę strony