Aktualności

Bezpiecznie na drodze czyli wspólne działania sławieńskich policjantów z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego

Data publikacji 15.04.2024

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Mundurowi sprawdzali m. in. czy kierujący pojazdami stosują się do przepisu dotyczącego zakazu wyprzedzania oraz przekroczeń prędkości. Wspólne służby mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Wspólne służby mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Służby działały na Drodze Krajowej nr 6. Funkcjonariusze kontrolowali samochody pod kątem: czasu pracy kierowców, wymaganych dokumentów przewozowych, zabezpieczenia przewożonego ładunku. Mundurowi sprawdzali również m. in. czy kierujący pojazdami stosują się do przepisu dotyczącego zakazu wyprzedzania oraz przekroczeń prędkości.

Podstawowym celem funkcjonariuszy podczas wspólnych służb jest ograniczenie ilości tragicznych w skutkach wypadków drogowych oraz egzekwowanie od uczestników ruchu drogowego stosowania się do obowiązujących przepisów.

asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony