Aktualności

44 - latek jechał 106 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 16.04.2024

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie na jednej z ulic Darłowa zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu sławieńskiego, który jechał 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 44 - latek stracił na 3 miesiące prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy na jednej z ulic Darłowa zauważyli pojazd Audi, który już na pierwszy rzut oka poruszał się zbyt szybko. Policjanci dokonali pomiaru prędkości. Urządzenie wskazało, iż kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h.
    W związku z tym, że wykroczenie zostało popełnione w terenie zabudowanym 44 - letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego musiał pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo otrzymał 13 punktów karnych i mandat w wysokości 1500 złotych.

Pamiętajmy, że powinniśmy się stosować do przepisów nie z obawy przed karą, ale dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uniknięcia zdarzeń, w których moglibyśmy utracić zdrowie a nawet życie!

 
asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony