Aktualności

Pijany 59 - latek uciekał traktorem przed policją. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 18.04.2024

Sławieńscy policjanci zatrzymali 59 – letniego mieszkańca gminy Sławno, który jadąc ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował uciec jadąc po polu i lesie. Okazało się, że był pod działaniem alkoholu. 59 - latek trafił do policyjnego aresztu. Dalszymi losami kierowcy ciągnika rolniczego zajmie się teraz Sąd.

W miniony wtorek, 16 kwietnia, dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie doszło do zatrzymania 59 - letniego kierującego ciągnikiem rolniczym, który w jednej z miejscowości gminy Sławno nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się, wyminął oznakowany radiowóz i skręcił na pobliskie pole. Następnie oddalał się w kierunku kompleksu leśnego.

W pewnym momencie kierujący ciągnikiem porzucił maszynę. Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na jednej z posesji, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans. Zatrzymanym okazał się 59 - letni mieszkaniec gminy Sławno. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Alkomat wykazał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Kierujący trafił do policyjnego aresztu.

59 - latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony