Aktualności

Sławieńscy policjanci prowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Data publikacji 19.04.2024

Wczoraj, (18 kwietnia) w całym kraju policjanci przeprowadzili akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działania zaangażowani byli również sławieńscy funkcjonariusze. Głównym celem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów sławieńscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w ramach działań wojewódzkich.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, nadmierna prędkość, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia. Sławieńscy mundurowi do działań wykorzystali również policyjne motocykle.

Niewątpliwie stosowanie się przez kierowców do znaków oraz przepisów ruchu drogowego pozwoli uniknąć przykrych skutków zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony