Aktualności

Jechał pojazdem bez tablic rejestracyjnych. Okazało się, że był poszukiwany

Data publikacji 19.04.2024

Ford Transit bez tablic rejestracyjnych zwrócił uwagę policjantów patrolujących ul. Koszalińską w Sławnie. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że 51 – latek był poszukiwany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przewieziony do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe 3 lata.

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego sławieńskiej komendy w nocy zatrzymali do kontroli auto, które poruszało się ulicą Koszalińską bez tablic rejestracyjnych. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Jednak na tym kontrola się nie skończyła. Autem kierował 51 - letni mieszkaniec Danii, którego nerwowe zachowanie wydało się policjantom na tyle podejrzane, że postanowili zbadać mężczyznę na obecność alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Policjanci przeszukali mężczyznę i znaleźli przy nim niewielką ilość narkotyków. Jak się okazało była to metaamfetamina.

To nie był koniec kłopotów mężczyzny, ponieważ po sprawdzeniu okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat.

Z uwagi na zachowanie 51 - latka, policjanci pobrali również krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. Niewykluczone więc, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony