Aktualności

Darłowscy dzielnicowi ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji rozpoczęli edukację pod hasłem "Bezpieczne wakacje"

Data publikacji 15.05.2024

Dzielnicowi z darłowskiego komisariatu wraz ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji odbywającymi praktyki służbowe spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Celem przedwakacyjnej wizyty mundurowych było przedstawienie młodzieży szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz zwiększenie poziomu wiedzy wśród uczniów o zagrożeniach, jakie związane są z narkotykami i dopalaczami.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku, dlatego też darłowscy policjanci wraz ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji odbywającymi praktyki służbowe ruszyli z cyklem spotkań, którym towarzyszy hasło ,,Bezpieczne Wakacje''. O bezpieczeństwie rozmawiali z uczniami w internacie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Podczas wizyty dzielnicowi rozmawiali młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypominali, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci w trakcie spotkania uświadamiali młodzież na temat szkodliwości działania narkotyków. Zwracali uwagę na rosnące niebezpieczeństwo zarówno ze strony narkotyków i dopalaczy. Rozmawiali z młodzieżą o daleko idących skutkach przyjmowania nielegalnych środków, które niestety ciągle pojawiają się na czarnym rynku.

Ponadto podczas spotkania omówione zostały regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.

asp. szt. Kinga Warczak

Powrót na górę strony