Aktualności

Policjanci odzyskali auto o wartości 160 tyś. złotych. Dozór dla paserów

Data publikacji 10.07.2024

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Komisariatu Policji w Darłowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odnaleźli samochód skradziony w czerwcu tego roku warty 160 tys. zł. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu słupskiego, 33 - latka, który ukrywał samochód na swojej posesji oraz 43 - latka, który też brał udział w tym procederze. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Darłowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie udali się do miejscowości w gminie Kobylnica, aby skontrolować teren jednej z posesji. Mundurowi podejrzewali, że może znajdować się tam kradziony samochód.
Podczas przeszukania pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli w garażu
Dodge Durango. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że samochód został skradziony w czerwcu tego roku na terenie Niemiec. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali 33 - letniego właściciela posesji. Mieszkaniec powiatu słupskiego trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali również 43 - latka. Z materiałów zebranych przez śledczych wynikało, że to właśnie on najprawdopodobniej przywiózł kradziony pojazd na posesję 33 – latka.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu paserstwa. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, o ich dalszym losie zdecyduje Sąd.

asp. szt. Kinga Warczak

 

Powrót na górę strony